25. lipnja slavimo godišnjicu  važnog povijesnog trenutka kada je prije 22 godine Hrvatski sabor donio Deklaraciju o proglašenju samostalne i suverene Republike Hrvatske. Sa zahvalnošću se prisjećamo i odajemo počast našim poginulim braniteljima i izražavamo svoje poštovanje svima koji su pridonijeli ostvarenju toga cilja.

Poštovane građanke i građani, sa željom da svojim radom i zalaganjem stvorimo uvjete za bolje sutra, te da time jačamo državnost svoje domovine po mjeri svih njenih građana, čestitam vam Dan državnosti Republike Hrvatske.

Općinski načelnik
Općine Milna